Szanowni Państwo.

Przedstawiamy informacje dotyczące informacje dotyczące zagrożenia epidemiologicznego.

Równocześnie informujemy za MEN i GIS, że "Obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań takich jak kwarantanna dla wszystkich osób powracających z regionów, w których stwierdzono z utrzymującą się transmisją koronawirusa np. Włoch, czy odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół".

Nasza szkoła cały czas dba o wysoki standart higieny.

Rekomendujemy (poza działaniami, jakie podejmuje nasza szkoła):

• porozmawiać z dzieckiem na temat higieny osobistej, zwracając szczególną uwagę na konieczność częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania,
  • nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły  lub w przypadku złego samopoczucia,
  • jeżeli wróciliśmy z terenów występowania koronawirusa i mamy objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną (Stargard, ul. Czarnieckiego 34 całodobowy dyżur pod numerem telefonu: 694 439 839) i  zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Szczegółowe informacje i najbardziej aktualne znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Zdrowia i GIS.

28 lutego 2020r. 01 marca 2020r. 34 1478 Drukuj