loading...

 

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month). W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

 

Znalezione obrazy dla zapytania różowy październik

Z okazji Różowego Października uczennice Szkoły Podstawowej w Reptowie stworzyły film edukacyjny poświęcony profilaktyce raka piersi. W tym celu udały się do Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka” w Stargardzie. Przeprowadziły wywiad z członkami Stowarzyszenia oraz dr Józefem Janowskim, ginekologiem, który wyjaśnił dziewczętom jakimi zasadami należy się kierować w profilaktyce raka sutka.

Klaudia Sałata i Jessica Klotz stworzyły wspaniały film, który stał się doskonałym uzupełnieniem wiedzy o zapobieganiu nowotworom.

 

 

Nasze Ambasadorki Zdrowia wraz z Martyną Tomczyk, Natalią Klińską, Amelią Rau i Nadią Madsen przeprowadziły w szkole akcję profilaktyczną skierowaną do uczniów i nauczycieli. Dzieliły się zdobytą wiedzą i materiałami, przypominały paniom o samobadaniu piersi i wizytach u specjalistów.

 

Pamiętajmy: Świadoma kobieta – to zdrowa kobieta!


14 października 2018r. 20 października 2018r. 32 1631 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry