Zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum odbywają się „wahadłowo” w każdy wtorek w godzinach 8.15- 9.00.

Prowadząca: Jolanta Marciniak

"Są setki dróg prowadzących do sukcesu i wiele,

wiele rożnych zdolności, które pomogą go odnieść”

Koło teatralne jest tym, co może rozbudzić wyobraźnię, pomoże zrealizować dziecięce marzenia, rozwijać talenty, wzmocni poczucie własnej wartości, więzi i wspólnoty.

Jako nauczyciel języka polskiego w swej działalności dydaktyczno – wychowawczej dążę przede wszystkim do ukształtowania u uczniów świadomej postawy szacunku   dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz rozbudzenia i rozwijania indywidualnych zainteresowań młodzieży literaturą i sztuką.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, oferuję program zajęć, imprez i konkursów pozalekcyjnych, których zadaniem jest uczenie wytrwałości i dociekliwości w realizacji określonego celu oraz pobudzenie młodzieży i wdrożenie  jej do podejmowania działań na rzecz szkoły. Wierzę, że zachęci to uczniów do częstszych wizyt w teatrze, przyczyni się do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat historii dramatu i teatru.

• Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną Konstytucją. Miała być odpowiedzią na pogarszającą się sytuację wewnętrzną i międzynarodową Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która jeszcze 150 lat wcześniej była jedną z największych potęg europejskich i największym krajem w Europie.

29 kwietnia 713 86
  • Szkolny Dzień Języka Polskiego