29 września obchodzony  jest „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. W tym roku w naszej szkole zorganizowany  pod hasłem „Legendy, baśnie, bajki, bajeczki.”

W klasach I-III legendę „Złota kaczka” czytał dzieciom pan dyrektor Mariusz Dubojski. Młodzi słuchacze bardzo żywo i emocjonalnie reagowali na czytany tekst. Drugą bajkę „O małych sówkach” pan dyrektor przeczytał w języku angielskim. Dzieci bardzo dobrze zrozumiały o czym jest bajka i poprawnie odpowiadały na pytania dotyczące treści.

Uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Anny Kaszubskiej wykonali prace plastyczne do wysłuchanej legendy „Złota kaczka”.

W klasach IV -VI baśnie bajki i bajeczki czytała dzieciom ich starsza koleżanka uczennica klasy VIII Weronika Suchta.

Tegoroczny temat głośnego czytania spodobał się dzieciom i tym młodszym i tym trochę starszym. Każdy czasami pragnie przenieść się w świat baśni gdzie wszystko jest możliwe, a dobro zawsze zwycięża zło.

Czytanie dzieciom od najmłodszych lat stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija zdolność koncentracji, zainteresowania i chęć poznawania świata oraz sprawia, ze dziecko uczy się słuchać. Dlatego Drodzy Rodzice sprawcie, aby ” Dzień Głośnego Czytania”  był jak najczęściej w Waszych domach.

02 października 2018r. 02 października 2018r. 30 2167 Drukuj