W minioną środę, czyli 12 grudnia 2017 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale kolejnej edycji akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Zainicjowano ją w 2014 r. po XXIV Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej do Wilna. Pielgrzymi wzruszeni serdecznością i gościnnością rodaków, których spotkali na Litwie, postanowili jakoś im się odwdzięczyć. W Szczecinie zbiórkę zadedykowano, pochodzącym z Kresów żołnierzom Armii Krajowej ze Szczecina – Pani mjr Danucie Szyksznian-Ossowskiej, ps. „Sarenka” oraz Panu kpt. Zbigniewowi Piaseckiemu, ps. „Czekolada”. Tego ostatniego gościliśmy w naszej szkole rok wcześniej przy okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych, więc tym chętniej po raz kolejny wsparliśmy zbiórkę wszelkiego rodzaju produktów, które dadzą naszym rodakom na Wschodzie wiele uśmiechu i radości. Zebranie makaronów, mąki, cukru, słodyczy i innych dóbr nie było łatwe, ale dzięki wsparciu naszego wójta Mirosława Przysiwka udało się to zrobić. Na końcu pozostało rozdzielić wszystko i zapakować do specjalnie przygotowanych kartonów. Wśród wolontariuszy przygotowujących paczki znalazło się także 17 uczniów z reptowskich klas gimnazjalnych i 7 klasy szkoły podstawowej. W samo południe ruszyliśmy w kierunku Przecławia, gdzie rozpoczął się finał akcji i mogliśmy zobaczyć na własne oczy jak wielkie jest to przedsięwzięcie. Sala gimnastyczna miejscowej szkoły w całości została zasłana kartonami, o których wypełnienie zadbaliśmy osobiście. W wielkiej akcji pakowania, poza uczniami, wzięli również udział nauczyciele naszej szkoły z dyrektorem Mariuszem Dubojskim na czele. Dużą niespodzianką było pojawienie się samego wójta naszej gminy, który z uśmiechem zakasał rękawy i pracował razem z młodzieżą. Poza żywnością do paczek trafiły też śpiewniki patriotyczne i kartki z życzeniami. W drogę powrotną ruszyliśmy o godzinie 18.00 z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, a największą nagrodą dla wszystkich wolontariuszy była myśl o radości jaką sprawią nasze paczki Polakom, których przeznaczenie rzuciło tak daleko od ojczyzny.

15 grudnia 2017r. 15 grudnia 2017r. 30 2282 Drukuj