Europejski Dzień Języków (EDJ; European Day of Languages) – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.

Znalezione obrazy dla zapytania Europejski Dzień Języków

Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków w szkole w Reptowie po raz kolejny uświadamiamy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. W tym wyjątkowym dniu na lekcjach języka angielskiego dyskutowaliśmy o  znaczeniu znajomości języków obcych we współczesnym świecie oraz przygotowywaliśmy plakaty.

03 października 2018r. 03 października 2018r. 32 1806 Drukuj