Boże Narodzenie to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci świata. Kolorowa choinka z tysiącem błyszczących ozdób stanowi element, bez którego czas ten byłyby niepełny. Bombki zaś – przybierające najbardziej wymyślne formy i kształty, co roku trafiają na bożonarodzeniowe drzewka w każdym domu.

Mieliśmy okazję poznać „kruchą tajemnicę” procesu ich produkcji. Dowiedzieliśmy się jak z kawałka rozgrzanego szkła powstaje urocza kształtna kula, zadziwiła nas zręczność osób, które malują bombki w najprzeróżniejsze wzory. Ale to nie wszystko.

Podczas naszej wycieczki  mieliśmy okazję przyjrzeć się staropolskim tradycjom bożonarodzeniowym, poznać sposoby wyrabiania ozdób choinkowych innych niż te, do których przywykliśmy. Wspólnie przystroiliśmy drzewko na zakończenie wycieczki. Każdy z nas przywiózł zaś do domu specjalny upominek – bombkę ze swoim własnym imieniem.

07 stycznia 2019r. 07 stycznia 2019r. 32 2155 Drukuj