Nad jeziorem Morzycko na północ od miasta znajdują się pozostałości zamku margrabiów brandenburskich. Znany pod nazwą Stolzenburg powstał na wyspie połączonej z lądem groblą lub pomostem. Obronne z natury miejsce było wykorzystywane już od czasów wczesnego średniowiecza. Pierwotnie na wierzchołku wyspy znajdował się słowiański gród kolisty o średnicy około 65m.

I właśnie u stóp tego zamku spędziliśmy trzy cudowne, słoneczne dni. Klasa 5 i 6 korzystała z uroków przepięknej okolicy, czystej wody w jeziorze. Dzieciaki plażowały, pływaliśmy na kajakach, rowerkach i buszowaliśmy w parku linowym. Było strzelanie i zajęcia integracyjne. Były przepyszne lody w miejscowej lodziarni. Polecamy to miejsce wszystkim. :)

10 czerwca 2021r. 01 lipca 2021r. 32 2426 Drukuj