Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Grono Pedagogiczne, Uczniowie szkół i Przedszkolaki!

Mamy zaszczyt Państwa poinformować, że to już osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Niektórzy z Was są z nami od lat, inni przyłączą się do nas po raz pierwszy. Wszystkim Wam z „GÓRY” za to dziękujemy☺ Przez te osiemnaście lat, wokół akcji Góry Grosza zbudowała się empatyczna społeczność. Rozpiera nas duma i wdzięczność, że jesteście z nami!

To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

Dróg do scalenia rodziny jest wiele, dlatego my pomagamy poprzez: zakup podstawowych i niezbędnych rzeczy, udzielanie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań. Wspólnie z dzieckiem i jego najbliższymi poszukujemy najlepszych dla nich rozwiązań, dajemy im przysłowiową wędkę, a nie rybę.

Stale poszukujemy sojuszników, którzy wsparliby nas w naszych inicjatywach. Stąd zbiórka Góry Grosza i Wasz udział w niej są tak bezcenne. Wierzymy, że jeśli połączymy siły, będziemy mogli zdziałać jeszcze więcej, a to, że jesteście z nami, dodaje nam mocy! Uskrzydla nasze działania i cieszy, że prowadzone przez nas inicjatywy są zauważane.

Dziękujemy za Wasze ciepłe słowa o akcji, zdjęcia i telefony dodające otuchy. Również przy tej edycji gorąco zachęcamy do podzielenia się z nami Waszymi technikami i wielkim zaangażowaniem w zbiórkę Góry Grosza. Pokażcie się innym i pokażcie jak nas jest dużo!

Wspieramy różne formy opieki zastępczej, dlatego stale powtarzamy: nie ma lepszej czy gorszej opieki zastępczej. Odpowiednia bowiem jest ta, która w danej sytuacji właściwie reaguje na indywidualne potrzeby dziecka i zapewnia mu bezpieczny rozwój.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji!

Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy, a także całego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza 2018

04 marca 2018r. 04 kwietnia 2018r. 32 4756 Drukuj