Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

W naszej szkole realizujemy corocznie projekty z okazji Dnia Ziemi. Okres pandemii przeniósł wiele aktywnosci do domów ale pewne rzeczy udało sie zrealizować.

Sadzenie kwiatów i drzewka, plantacja fasoli, kolorowanie i wiele ciekawych prac technicznych to projekty w świetlicy szkolnej.

Uczniowie klasy III wykonali piekne plakaty pt. "Dbamy o naszą planetę", oraz projekty przestrzenne z eko materiałów recyklingowych.

21 kwietnia 2021r. 23 kwietnia 2021r. 32 2163 Drukuj