HARMONOGRAM REKOLEKCJI

26, 27 i 30 kwietnia 2018 r.

26 i 27 kwietnia 2018 r.

KLASY 0 – 6

• Wszyscy uczniowie przyjeżdżają drugim dowozem, nie ma pierwszej lekcji.
  • O godzinie 9:30 w kościele parafialnym Msza Święta. Uczniów po sprawdzeniu obecności (i stworzeniu karty wyjścia) do kościoła odprowadzają wychowawcy lub nauczyciel, który ma z nimi lekcje – bardzo proszę nauczycieli o sprawowanie opieki nad uczniami w kościele i wsparcie w tym zadaniu katechetów.
  • Od godziny 10:30 do 14:00 pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji.
  • Wszyscy uczniowie wracają pierwszym odwozem.

KLASY 7, II a i b, III

• Wszyscy uczniowie przyjeżdżają drugim dowozem, nie ma pierwszej lekcji
  • O godzinie 9:00 w auli odbędą się warsztaty profilaktyczne dla uczniów pt. Archipelag Skarbów. Zajęcia potrwają do godziny 12:30. Następnie uczniowie wraz
    z wychowawcami, lub nauczycielami którzy mieliby w tym czasie z klasami zajęcia idą do kościoła na Msze Świętą. W razie potrzeby proszę być gotowym do sprawowania opieki podczas warsztatów.
  • Wszyscy uczniowie wracają pierwszym odwozem.

Uczniowie, którzy nie uczestniczą w rekolekcjach przebywają w trakcie Mszy w świetlicy szkolnej pod opieką nauczycieli, którzy w tym czasie nie mają zajęć.

30 kwietnia 2018 r.

• Wszyscy uczniowie przyjeżdżają drugim dowozem, nie ma pierwszej lekcji.
  • O godzinie 11:00 w auli szkolnej apel z okazji konstytucji 3go maja

KLASY 0 – 6

• 12:15 przejście do kościoła – procedura jak przy wyjściu na Mszę.

KLASY 7, II a i b, III

• Od 12:00 do 14:00 uczniowie pozostają w auli szkolnej na projekcji filmu. Opiekę nad uczniami sprawuje p. R. Szalewicz, p. A. Górniak i p. M. Krawczyński

Wszyscy uczniowie wracają pierwszym odwozem

PODCZAS REKOLEKCJI ŚWIETLICA PRACUJE ZGODNIE Z PLANEM

Znalezione obrazy dla zapytania zaproszenie

Reptowo, 25 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami w ramach programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów®”. Program ten będzie realizowany u Państwa w szkole w dniach 26 – 27 kwietnia 2018 r.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 17:45 w auli szkolnej.

W ramach programu odbędą się 9-godzinne warsztaty dla młodzieży, spotkanie dla rodziców oraz Rady Pedagogicznej.

Celem programu jest zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia - wolnego od przemocy, narkotyków i alkoholu. Program uczy także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność. Umacnia w młodzieży przekonanie, że z kontaktami seksualnymi warto poczekać. Nowoczesna forma programu pozwala młodzieży spojrzeć z dystansu na postawę luzu oraz nieodpowiedzialności promowaną przez kulturę masową. Jednym z ważnych celów programu jest przekonanie młodzieży, że zasady, wymagania i ograniczenia nakładane przez rodziców naprawdę służą szczęśliwej przyszłości młodych ludzi.

W trakcie spotkania z Państwem prezentowany będzie zakres celów programu „Archipelag Skarbów®”. Omówione będą wyniki badań nad młodzieżą. Komentarz prowadzącego będzie zawierał wiele wskazówek co do sposobów włączania skutecznego przekazu profilaktycznego do codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Szczególny akcent położony będzie na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. W trakcie spotkania podane będą wskazówki jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniach miłości i seksualności. Otrzymają Państwo ulotki profilaktyczne dla rodziców pt. „Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem”, które zawierają skrót wskazówek dotyczących wychowania omawianych w trakcie spotkania.

Z wyrazami szacunku,

Mariusz Dubojski, dyrektor