POLSKA BIEGA

31 maja 2016r. na bieżni sportowego kompleksu boisk Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie odbyły się zawody sportowe w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. Fundatorem nagród rzeczowych oraz słodyczy dla młodych sportowców był Urząd Gminy w Kobylance, a za przeprowadzenie imprezy odpowiadał pan Ryszard Jarzyna i nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół w Reptowie, Kunowie i Kobylance. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Gminy Kobylanka oraz, gościnnie, uczniowie ze Stargardu.

Młodzi sportowcy ścigali się na dystansach: 400 m, 600 m, 800 m. Rywalizacja okazała się   zacięta do tego stopnia, że jeden z „pierwszaków” zgubił but. Niestety, zamiast kontynuować bieg, wrócił po zgubę i nie zdążył dogonić rówieśników. Ale dzielnie walczył i bieg ukończył. Najważniejsze, że świetnie się bawił. Taka akcja to niezwykła zabawa integrująca dzieci i ucząca zdrowej rywalizacji sportowej.

Hubert Cieplucha z kl. V

31 maja 2016r. 17 sierpnia 2016r. 32 3377 Drukuj