SKO

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny program edukacji finansowej w Polsce. Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych w wieku 5-13 lat. Jego historia sięga już osiemdziesięciu lat, jednak obecne SKO bardzo różni się od tego, które pamiętamy z dzieciństwa. Dziś uczniowie czerpią z uczestnictwa w SKO praktyczną wiedzę o finansach i ekonomii.

W 2012 roku SKO zostało gruntownie zmodernizowane. Obecnie jest jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie projektów dedykowanych dzieciom, a eksperci Banku każdego dnia pracują nad tym, by na bieżąco wprowadzać do niego coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Dzięki SKO najmłodsi uczą się zasad oszczędzania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Czerpią również realne zyski z lokowania swoich środków na indywidualnych kontach w PKO Banku Polskim, które wzorowane są na rachunkach ich rodziców. Uczą się przedsiębiorczości oraz zyskują niezbędne do radzenia sobie w dorosłym życiu umiejętności.

Dlaczego warto?

SKO Konto dla Ucznia umożliwia indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez w wieku 5-13 lat uczestniczące w programie SKO:

• 0 zł za prowadzenie konta
  • 2,50% w skali roku (do kwoty 2500 zł; 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł)
  • Tygodniowa kapitalizacja odsetek
  • Dostęp do serwisu internetowego SKO (atrakcyjnego pod względem graficznym i dźwiękowym oraz dostosowanego do wieku i gustu dziecka) – dla dzieci, członków SKO
  • Możliwość zdobywania wirtualnych odznak
  • Możliwość zakładania wirtualnych skarbonek
  • Narzędzia umożliwiające planowanie oszczędzania

Dostęp do konta jest możliwy również za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej iPKO (www.ipko.pl) dla uprawnionych Opiekunów SKO oraz przedstawicieli ustawowych (rodziców) albo opiekunów prawnych posiadających w PKO Banku Polskim produkt z usługami bankowości elektronicznej (po złożeniu odpowiedniej dyspozycji).

Forma rozliczeń: bezgotówkowo z możliwością dokonywania wpłat i wypłat gotówkowych w szkole u Opiekuna SKO* lub w Oddziale Banku.

Jak przystąpić do programu?

• jeżeli szkoła podstawowa, w której uczy się dziecko, uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności, wystarczy wypełnić Oświadczenie (dostępne za pośrednictwem szkoły), podpisać je i przekazać nauczycielowi, który opiekuje się SKO w danej szkole
  • jeśli szkoła podstawowa, w której uczy się dziecko, nie uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędności, prosimy o przekazanie takiej informacji do najbliższego oddziału PKO Banku Polskiego

25 lutego 2016r. 27 lutego 2016r. 32 827 Drukuj