W czwartek, 28 lutego, po raz drugi w naszej szkole, odbył się Gminny Konkurs Języka Polskiego „Licz się ze słowami” zorganizowany w związku z obchodami Święta Języka Polskiego. W dwuetapowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas V-VI ze szkół w Kunowie, Kobylance i Reptowie, którzy zmagali się z polszczyzną na dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym.

Na etapie indywidualnym, polegającym na rozwiązaniu testu z poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej, najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej w Reptowie: Zuzanna Dygas, Aurelia Złota i Aleksandra Rojek, które zajęły odpowiednio: 1., 2. i 3. miejsce. W drugim etapie zespoły miały popisać się umiejętnością pisania mitów- w tej kategorii niekwestionowanym zwycięzcą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kobylance.

Bardzo cieszy fakt, że młodzież chętnie angażuje się we wszystkie inicjatywy propagujące nasz język i kulturę. Współcześnie język młodzieży bardzo ubożeje, idzie w stronę „ekonomiczności”, skrótowości, dlatego staramy się przypominać uczniom o tym, że polszczyzna jest piękna i bardzo bogata.

13 marca 2019r. 13 marca 2019r. 30 1703 Drukuj