Obchodzone 6 grudnia Mikołajki to czas dawania i otrzymywania prezentów. Dla tych, którzy byli w tym roku mniej grzeczni i nie mogą liczyć na upominki, mamy serię okolicznościowych memów.

Mikołajki są tradycyjnie obchodzone 6 grudnia. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. Tego dnia obdarowujemy swoich bliskich drobnymi upominkami. W Wielkopolsce, na Kujawach, na Pałukach, na Kaszubach i na Pomorzu Zachodnim prezenty przynosi Gwiazdor. Z kolei w Małopolsce dzieci czekają na prezenty od Aniołka. Za upomniki w pozostałych regionach kraju odpowiedzialny jest Święty Mikołaj. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie, wykorzystywaną w kulturze masowej.

Dziękujemy wszystkim Mikołajom, którzy tego dnia zawitali do naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim pomocnikom Mikołaja, którzy dostarczyli i wręczyli w każdej klasie podarek. Pani Ani z Rady Rodziców i rodzicom z poszczególnych klas.

06 grudnia 2018r. 07 grudnia 2018r. 32 4175 Drukuj