loading...

 „Co to jest wolontariat?”

 

W dniu 16 grudnia 2016r odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum, podczas którego przedstawiono ideę wolontariatu: jego historię, podstawy prawne, czym jest i na jakich wartościach się opiera. Uczniowie określali swoje motywacje do podjęcia pracy wolontarystycznej. Wspólnie wskazywali cechy jakie powinien posiadać wolontariusz. W drodze dyskusji ustalili, że obszarem pomocy i zadań jakie mogą wykonywać na terenie szkoły wolontariusze jest wsparcie młodszych kolegów ze szkoły podstawowej w nauce czytania i pisania.

Podjęto decyzję o realizacji projektu „Czytamy razem” pod patronatem Szczecińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji, który będzie miał na celu pomoc uczniom mającym trudności w nauce czytania,  w szczególności uczniom dyslektycznym, przełamanie ich obaw i niechęci do czytania. Praca wolontariusza będzie polegała na wspólnym, systematycznym i interaktywnym czytaniu z dzieckiem, czyli współpracy wolontariusza z uczniem.

Projekt będzie sposobem na rozwijanie zamiłowania do czytelnictwa dzieci biorących udział w programie, ale również najprostszą i skuteczną metodą terapeutyczną w profilaktyce dysleksji rozwojowej.

W kolejnej części spotkania uczniowie – wolontariusze zostali przeszkoleni w zakresie zasad organizacyjnych oraz sposobu pracy z dziećmi, sposobów motywowania i tworzenia życzliwej, sprzyjającej wspólnej pracy atmosfery.

Na zakończenie, podczas pracy grupowej, opracowali hasła promujące ideę wolontariatu na terenie szkoły.

                                                            

                                                                                                                                      Anna Górniak

pedagog szkolny


22 lutego 2017r. 22 lutego 2017r. 32 1038 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry