dodano: 2019-06-25 11:14:44 edycja: 2019-06-25 11:27:31 autor: 32 odsłon: 2775

Wymiana zagraniczna uczniów

W 1996 roku podczas spotkania partnerów miasta Boitzenburg oraz Reptowa, powstał pomysł na realizację przedmiotowego projektu wymiany uczniowskiej. Od tego czasu od 23 lat, odbywają się wymiany uczniów pomiędzy szkołami w Reptowie i Boitzenburgu. Spotykamy się raz do roku w Polsce i w Niemczech. Dzięki temu nasi uczniowie poznają lepiej ojczyznę i kulturę partnera oraz udoskonalają swoje umiejętności języka niemieckiego. Pragnąc dać wszystkim uczniom szkół partnerskich możliwość poznania kraju, a zwłaszcza szkoły partnerów, organizujemy każdego roku „ dzień zapoznawczy” z naszymi uczniami.

W tym roku, w projekcie udział wzięli uczniowie klasy 5. W dniach 12.-13. 06. gościnnie odwiedziliśmy naszych partnerów w Boitzenburgu. Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie koncertem w wykonaniu uczniów klasy 5., biorących udział w tegorocznej wymianie. Po uroczystym powitaniu oraz wymianie upominków i wspólnym obiedzie, uczestnicy projektu zmagali się z zadaniami pokonując tor przeszkód przez miasto Boitzenburg. Uczniowie podzieleni byli w pary, składające się po jednym uczniu z polskiej i niemieckiej szkoły. Współpraca wymagająca komunikacji w obcym języku okazała się bardzo owocna i sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości. Po tak zmagających zadaniach skorzystaliśmy z letniej kąpieli w przepięknym jeziorze położonym nieopodal szkoły. Uwieńczeniem dnia były specjalności z grilla przygotowane przez rodziców uczniów klasy 5. Po wspólnej kolacji wieczór spędziliśmy na grach i zabawach. Drugiego dnia wszyscy uczniowie uczestniczyli w szkolnym festynie sportowym. Uczniowie naszej szkoły zmagając się w zawodach sportowych zdobyli dyplomy oraz medale. Wraz z uczniami szkoły niemieckiej rozegraliśmy również mecz piłki nożnej z wynikiem 2:1 dla dzieci z Boitzenburger.  Na rewanż szykujemy się już niedługo bo 19. września nowego roku szkolnego, gościć będziemy u nas naszych przyjaciół z Niemiec.

Nasz pobyt w Boitzenburgu uważam za bardzo udany. Program naszej wycieczki był dobrze zorganizowany i obfity w różnorodne atrakcje, adekwatne do wieku i potrzeb dzieci. Wśród zaplanowanych działań nie zabrakło czasu na spontaniczne zakupy w pobliskim supermarkecie i degustację lodów. Przez cały czas naszego pobytu obchodzono się z nami bardzo serdecznie . Nie zgłoszono jakichkolwiek niedogodności ze strony naszych dzieci, które z pasją i oddaniem uczestniczyły w projekcie. Wspólny pobyt wzmocnił stosunki miedzy naszymi dziećmi, które na zakończenie wizyty, tworzyli zorganizowaną i napawającą dumą grupę.

25 czerwca 2019r. 25 czerwca 2019r. 32 2775