Korneliusz Janeczek - uczeń klasy 8

Szkoły Podstawowej w Reptowie

- wybitny sportowiec w swojej dyscyplinie. Karateka o niezliczonej ilości medali i udziale w zawodach w całej Europie.

Korneliusz od wielu lat trenuje w klubie Karate Kamikaze, który powstał w roku 1993 z inicjatywy ówczesnego Wicemistrza Świata a późniejszego Mistrza Świata i najlepszego sportowca województwa szczecińskiego roku 1995 - Marka Kiełbasy.

Po kilku latach działalności osiągnęliśmy pierwsze sukcesy sportowe, takie jak - indywidualne Mistrzostwo Polski w kata juniorów- Tomasza Kowalewskiego w roku 1998, a rok wcześniej drużynowe vicemistrzostwa kraju drużyn juniorskich:

męskiej (Tomasz Kowalewski , Bartosz Granops ,Adam Sidor), żeńskiej (Agnieszka Drozd, Justyna Hapanionek, Janina Przybyło)
W barwach własnego klubu występował również Marek Kiełbasa, wspólnie z bratem Edmundem i Marcinem Fidelusem zdobywając w roku 1996 drużynowe wicemistrzostwo kraju, jednocześnie był to jego ostatni start na arenie krajowej.

Również w roku 1996, wyżej wspomniana drużyna została wyróżniona zaproszeniem na berlińską Budo Night 1996 organizowaną przez samego J.C. van Damme, jako jedyna ekipa z europy środkowo - wschodniej.

Od roku 1999 prowadzeniem klubu zajmuje się Marcin Fidelus, w tym czasie klub przerodził się w stowarzyszenie sportowe (listopad 2000), uzyskał rejestracje w Krajowym Rejestrze Sądowym (23.04.2001), a także został zarejestrowany w Polskim Związku Karate (1.01.2003).

30 października 2018r. 31 października 2018r. 32 2863 Drukuj