Znamienne słowa wypowiedział Ojciec Święty Franciszek w homilii kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014 r.:

Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Idąc za myślą Ojca Świętego Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję, że tegoroczny, XV Dzień Papieski będziemy obchodzili 11 października pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.

Uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem ks. proboszcza Pawła Ostrowskiego i pani Marzanny Flegel. Część muzyczną zaprezentowały dzieci ze scholi parafialnej prowadzonej przez pana Jacka Szlijana.

Szczególnie ważna była obecność gości. Przybyli do naszej szkoły:

Jego Ekscelencja Arcybiskup Andrzej Dzięga i Pan Mirosław Przysiwek - Wójt Gminy Kobylanka.

Po uroczystości każdy obecny mógł skosztować kremówek przygotowanych przez panie ze Spółdzielni Socjalnej "Miedwie".

28 grudnia 2015r. 28 grudnia 2015r. 30 2990 Drukuj