Znalezione obrazy dla zapytania zajęcia w muzeum stargard

Działalnością oświatową i edukacyjną zajmują się pracownicy merytoryczni Działu Upowszechniania Sztuki, Edukacji i Promocji Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. Mają w ofercie wiele ciekawych zajęć i na jedną z takich wizyt wybrali się uczniowie klasy V. Schłodzeni kamiennymi murami wrócili zadowoleni z efektów swojej pracy rękodzielniczej. Poznali bowiem  Podstawy garncarstwa. Warsztaty polegają na aktywnej zabawie z gliną. W trakcie spotkania prezentowany jest skrócony rozwój technik garncarskich na przestrzeni wieków oraz omawiany jest wygląd warsztatu garncarskiego. Uczestnicy wykonują własnoręcznie gliniane naczynie, które mogą później zabrać ze sobą do domu. Kolejnym tematem było Powroźnictwo zawodowe i domowe. Na wstępie uczestnicy poznali znaczenie powroźnictwa, dowiedzą się o doborze i obróbce roślin włóknistych (len, konopie, pokrzywa). W części praktycznej zaplanowali  i wykonali samodzielnie sznur na powroźnicy.

19 stycznia 2017r. 25 stycznia 2017r. 32 2795 Drukuj