Od września ruszyła w naszej szkole akcja „Czytanie łączy pokolenia”. W ramach tej akcji zapraszamy do głośnego czytania dzieciom rodziców, dziadków oraz wszystkie osoby,  które chciałyby podarować chwile z książką naszym młodym czytelnikom.

Gościliśmy mamę  Mieszka z klasy III SP , która zabrała trzecioklasistów w świat baśni. Dzieci posłuchały polskiej baśni, jednej z baśni braci Grimm oraz Christiana Andersena. Było dużo emocji, pytań i dyskusji. Młodzi czytelnicy słuchali z ogromnym przejęciem żywo reagując na czytany tekst. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał w podarunku zakładkę do książki.

W klasie I SP gościliśmy babcię Michała. Tematem spotkania były wiersze Juliana Tuwima. Dzieci były zachwycone interpretacją swojego ulubionego wiersza „Lokomotywa”. Panowała ciepła rodzinna atmosfera a przyszli czytelnicy chłonęli każde słowo. Babcia Michała zadbała aby każdy na koniec otrzymał słodki podarunek.

Szanowni Rodzice czytanie głośne dzieciom przyczynia się miedzy innymi do rozwoju ich wyobraźni, wzbogacaniu słownictwa i wiedzy o świecie.  Przeprowadzony w październiku przez bibliotekę szkolną sondaż na temat czytelnictwa pokazuje, że ponad 90 % dzieci deklaruje iż bardzo lubi gdy czytane są im książki. Dlatego drodzy Rodzice czytajcie książki swoim pociechom J

Spotkania w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia” będą odbywały się cyklicznie. Nad organizacją czuwają Aldona Wrońska-Wołczyk nauczyciel biblioteki, Katarzyna Lewandowska wychowawczyni klasy II SP oraz Anna Kaszubska wychowawczyni klasy I SP.

06 stycznia 2017r. 25 stycznia 2017r. 32 3275 Drukuj