loading...

5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbyło się pakowanie paczek w ramach wielkanocnej edycji ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Głównym organizatorem akcji jest Fundacja Polskich Wartości, a jej celem jest wsparcie Polaków znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc kombatantom na terytorium Litwy.

W akcję zaangażował się Wójt Gminy Kobylanka Pan Mirosław Przysiwek wraz z uczniami z Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie. Ci ostatni zbierali słodycze, które zawieźli w dniu pakowania i dołączyli je do wszystkich zebranych produktów. Przedstawiciele szkoły wraz z Wójtem, Panią Marzanną Flegel i dyrektorem udali się na Przecław żeby dołączyć do wielkiej ekipy wolontariuszy przygotowujących te wyjątkowe paczki. Cały czas panowała miła i radosna atmosfera. Każdy pracował ile miał sił i zapał nie malał. Była to żywa lekcja historii, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników. Następna taka akcja już niebawem i tym razem nas nie zabraknie.

Akcja została objęta Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. 

W pakowaniu paczek Wielkanocnych wzięli także udział: Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Marek Subocz, Wicestarosta policki Pan Mariusz Sarnecki, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie Pan Krzysztof Kowalczyk, Wójt Gminy Kobylanka Pan Mirosław Przysiwek, Sekretarz Gminy Kołbaskowo Pan Janusz Kwidziński, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc, proboszcz parafii w Przecławiu ks. kanonik dr Roman Misiak oraz uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie.

Relacja w mediach:

TVP SZCZECIN:
Kronika - tutaj
Program "Arka" od 12 minuty - tutaj

Strona internetowa Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty - tutaj

Strona internetowa Urządu Wojewódzkiego - tutaj

Radio Szczecin:
audycja 1 - tutaj
audycja 2 - tutaj


23 kwietnia 2017r. 23 kwietnia 2017r. 30 1662 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

  • tel. / fax (91) 561 - 09 - 12

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry