Dnia 8 grudnia uczniowie kl.1 i 2 wyjechali na warsztaty świąteczne do Zagrody Edukacyjnej Dworek Tradycja w Bełczna. Dworek Tradycja to pięknie miejsce połozone nieco na uboczu, w niewielkiej wsi otoczonej polami i lasami, 90 km na wschód od Szczecina.

Ponad trzystuletnia historia domu i jej rozliczne tajemnice oraz atrakcje sprawiły, że pobyt tam był wyjątkowym przeżyciem.

Na powitanie uczestnicy warsztatów zostali uraczeni przepysznym domowym ciastem z owocami i kompotem.Następnie dzieci piekły szczecińskie pierniki według oryginalnej starej receptury, robiły świąteczne świeczki oraz komponowały  świąteczna herbatę. Uczniowie mieli możliwość wykazać się kreatywnością i miło spędzić czas. Do domu zabrali wytwory swojej pracy warsztatowej.

Wycieczka bardzo udana ( co widać na zdjęciach po buziach uczestników), a miejsce godne polecenia.

10 grudnia 2023r. 10 grudnia 2023r. 32 381 Drukuj