Dnia 8 lutego uczniowie klasy 1 wyjechali autobusem szkolnym do Szczecina do Galerii Tworzy się!.Była to interaktywna wystawa,na której uczniowie poznali różnorodne dziedziny sztuki.

TWORZĘ SIĘ to wyjątkowe i jedyne miejsce w regionie zachodniopomorskim przygotowujące cykliczne, interaktywne wystawy dla dzieci i młodzieży. Wystawy tworzone są w formie „eksperymentalnych placów zabaw”, zapoznających młodych ludzi z różnymi dziedzinami sztuki i ważnymi tematami, w sposób nowoczesny i intrygujący. TWORZĘ SIĘ realizuje autorski program edukacji kulturowej, opracowany przez Fundację Las Sztuki. Celem miejsca jest pobudzanie twórczego rozwoju młodych mieszkańców Szczecina oraz kształtowanie świadomych i wrażliwych uczestników życia społecznego. Twórcom zależy na prowadzeniu miejsca nowoczesnego i intrygującego,  przyjaznego dzieciom i młodzieży wszystkich środowisk, w którym można tworzyć i wypowiadać się bez ograniczeń.

Przestrzeń galerii podzielona jest na dwie części:
  • edukacyjną, w której odbywają się warsztaty, pokazy filmów, wykłady i spotkania
  • wystawienniczą, w której prezentowane są tematyczne, interaktywne wystawy tworzone dla młodych ludzi,  przy współpracy z nimi; w tej części prezentowane są również efekty działań twórczych i warsztatów

08 lutego 2023r. 08 lutego 2023r. 32 2654 Drukuj