Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Cel Góry Grosza

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
.

Termin Akcji Góra Grosza

1. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od początku listopada.
Przekazywanie monet w Urzędach Pocztowych Poczty Polskiej od dnia początku stycznia do końca marca
2. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
3. Finał akcji nastąpi po ostatecznym przeliczeniu monet i zaksięgowaniu ich na rachunku bankowym. W przypadku nagłych zdarzeń niezależnych od Towarzystwa Nasz Dom, Organizator zastrzega sobie prawo do podania wyników akcji w późniejszym terminie.
5. W trakcie finału podane zostaną do publicznej wiadomości wyniki akcji, oparte na podliczeniu danych z odcinków nadania/wpłaty wypełnionych przez placówki oraz przeliczonych monet.

Inne Metody Wsparcia Akcji W Imieniu Szkoły

1. Można skorzystać z e-SKARBONKI
Skanując kod QR znajdujący się na plakacie Góry Grosza.
2. Aby wesprzeć akcję w imieniu konkretnej placówki należy w tytule przelewu podać Nazwę oraz adres placówki.
3. Tylko wpłaty, które w tytule będą zawierały powyższe dane, zostaną doliczone do wpłat danej placówki.

WIĘCEJ PATRZ TUTAJ

Corocznie nasza szkoła bierze udział w zbiórce. Dzięki Państwa ogromnemu wsparciu i cudownym wolontariuszom - zbieraczom oraz przyjaciołom, którzy wspiarają akcję poza szkołą udało nam się wspomóc dzieciaki.

Liczymy na Wasze wsparcie i tym razem, za co z góry DZIĘKUJEMY.

POLECAMY NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU, GDZIE BĘDZIEMY UMIESZCZAĆ RELACJE.

27 października 2023r. 27 października 2023r. 32 718 Drukuj