Sensoplastyka, takie bardzo poważne słowo. Sensoplastyka, to pobudzanie wszystkich zmysłów dziecka, zajęcia takie doskonale wpływają na rozwój mózgu małego człowieka. Poznawanie, porównywanie, wąchanie, dotykanie wpływa na rozwój kreatywności, twórczości. Mózg ma większa umiejetność złożonego myślenia.

W takich zajęciach uczestniczyli nasi młodsi uczniowie z klasy drugiej. Mieli specjalnie przygotowaną a przestrzeń, i mogli uruchamiać zasoby procesów twórczych. W zabawach z sensoplastyki wykorzystano materiały sensoryczne, które znajdziemy w swojej kuchni: sól, mąkę, ryż, kasze, makarony, barwniki spożywcze, wodę, oleje, aromaty, nasiona. Są to produkty biodegradowalne i bezpieczne dla dzieci.

30 marca 2023r. 30 marca 2023r. 32 463 Drukuj