Podczas spotkania z pisarką Anną Sakowicz uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście autorkę takich książek dla dzieci jak ”Listy do A…”, „Wiewórka Julia i magiczny orzeszek”, „Leniusiołki”, a także powieści i opowiadań dla dorosłych.

Anna Sakowicz była nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY za książkę „Listy do A… Mieszka z nami Alzheimer”.

Na początku autorka opowiedziała o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczęła przygodę z pisaniem książek. Wyjaśniła, dlaczego powstała jej najnowsza książka i jaki ma związek z osobistymi przeżyciami. W dalszej części spotkania zaprosiła swoich gości do rozmowy. Prowadząca z naturalną lekkością wprowadziła słuchaczy w problematyczne tematy, a uczniowie mogli odczuć pasję, z jaką pisarka opowiada o swoich utworach.

Po oficjalnej części spotkania zgromadzeni w szkolnej auli mieli możliwość uzyskania od autorki autografu. Mamy nadzieję, że wszyscy opuścili spotkanie, pozostając w przeświadczeniu, jak wszechstronnie otacza nas świat książki, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy.

25 stycznia 2020r. 24 lutego 2020r. 32 2373 Drukuj