Gra Rummikub to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywność i zasad fair play.

Początki gry Rummikub sięgają ponad 70 lat wstecz. Wszystko zaczęło się od genialnego pomysłu, który zrodził się w głowie pana Hertzano. Mężczyzna wymyślił, aby zastąpić tradycyjne karty używane w popularnej grze, kolorowymi płytkami.

Gra polega na wykładaniu na stół utworzonych przez gracza układów kostek. Mogą to być albo serie albo grupy. Seria składa się z co najmniej trzech kostek o kolejnych numerach w jednym kolorze. Grupa to trzy lub cztery kostki z tym samym numerem w różnych kolorach.

W turnieju wzięli chętni uczniowie z różnych klas, nawet z klasy 2. Całość przygotowali i prowadzili uczniowie klasy 8. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Burkowski ale walka była zacięta. Gratulujemy :)

26 marca 2023r. 26 marca 2023r. 32 3367 Drukuj