loading...

 

Niepubliczny Ośrodek Zdrowia w Kobylance przystępuje do realizacji projektu

i będzie realizował szczepienia dziewcząt.

 

DRODZY RODZICE

 

zachęcamy do przystąpienia do projektu „Stop HPV w subregionie stargardzkim”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Obszar realizacji projektu obejmuje subregionu stargardzkiego, powiatów: stargardzkiego, choszczeńskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, gryfińskiego. 

Zapraszamy dziewczęta, które w latach 2021 – 2022 rocznikowo osiągną wiek 12 lat – rok urodzenia 2009 i 2010, posiadają status mieszkanki województwa zachodniopomorskiego, otrzymają świadomą, pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego dziecka, posiadają brak przeciwskazań zdrowotnych.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej:http://stophpv.eu/zachodniopomorskie/wybierz-subregion/subregion-stargardzki/dzialania-informacyjno-promocyjne/

 

Zgłoszenia do projektu można dokonać kontaktując się bezpośrednio z przychodniami współpracującymi przy projekcie: 

  • Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nr 2 ul. Główna 2 73-102 Stargard Szczeciński tel. (91) 576-07-77 –
  • Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nr 3 ul. Kilińskiego 3 73-110 Stargard Szczeciński tel. (91) 577-68-12

 


 

Dlaczego powinno się szczepić przeciwko HPV?

 

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) jest najczęstszym czynnikiem powodującym raka szyki macicy. Jest on drugim pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet na świecie i trzecią co do częstości przyczyną zgonów.

W Polsce województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu nowotworu.

Wirus przenosi się głównie drogą płciową, dlatego zaszczepienie się w młodym wieku, przed pierwszą inicjacją seksualną, znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy w przyszłości. Do niedawna szczyt zachorowań przypadał na wiek 50-60 lat, jednak na nowotwór ten zaczynają chorować coraz młodsze kobiety.

Skuteczność szczepionek przeciwko HPV jest bardzo wysoka i znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór szyjki macicy.


20 stycznia 25 stycznia 32 642 Drukuj

Bądź na bieżąco

Telefon:

Adres:

Szkoła Podstawowa w Reptowie
Reptowo 96 A
73 - 108 Kobylanka
w. zachodniopomorskie

2015 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne

do góry