PROJEKT pn.
„Wsparcie edukacyjno – psychologiczne dla szkół podstawowych gminy Kobylanka”
Nr projektu: FEPZ.06.09-IP.01-0037/23
Beneficjent: GMINA KOBYLANKA
Całkowita wartość projektu: 1 648 588,38 zł
Kwota dofinansowania: 1 482 784,38 zł
Kwota dofinansowania ze środków europejskich: 1 400 341,57 zł
Okres trwania projektu: 01.02.2024-30.11.2025
Finansowany w ramach Regionalnego Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach działania FEPZ.06.09 Edukacja ogólna, zakres interwencji: Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury).
Celem głównym projektu jest poprawa jakości i dostępności kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych z terenu Gminy Kobylanka:
-
Szkoła Podstawowa w Kobylance im. Józefa Mozolewskiego
-
Szkoła Podstawowa w Reptowie
-
Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Jana Brzechwy
Poprzez objęcie wsparciem 520 uczniów i 71 przedstawicieli kadry szkół i placówek biorących udział w projekcie.
Cel główny projektu zostanie zrealizowany dzięki następującym szczegółowym działaniom:
-
Rozwój kompetencji społeczno-obywatelskich, przedsiębiorczych, ekologicznych oraz cyfrowych wśród uczniów.
-
Zwiększenie szans uczniów na rynku pracy poprzez indywidualne doradztwo zawodowe dostosowane do ich potrzeb.
-
Stworzenie solidnego i trwałego Systemu Wsparcia Emocjonalno-Psychologicznego w szkole, obejmującego zarówno wsparcie grupowe, jak i indywidualne dla uczniów.
-
Zwiększenie atrakcyjności procesu nauczania w szkołach poprzez rozwijanie i doskonalenie kompetencji nauczycieli oraz wzbogacenie bazy edukacyjnej o nowoczesny sprzęt TIK i materiały dydaktyczne w trzech placówkach.
-
Rozwój podstawowych umiejętności uczniów poprzez realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz rozwijających.
-
Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie inkluzyjności oraz równego traktowania wszystkich uczniów.
Każde z tych działań ma na celu stworzenie bardziej sprzyjającego środowiska edukacyjnego, które wspiera wszechstronny rozwój zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
W efekcie złożoność wsparcia oferowanego uczniom w ramach projektu przyczyni się nie tylko do poprawy ich obecnych osiągnięć edukacyjnych, ale także wpłynie na ich podejście do nauki oraz motywację do świadomego zdobywania wiedzy w obszarach, które odpowiadają ich indywidualnym predyspozycjom i zainteresowaniom.
Osiągnięcie zamierzonych rezultatów w szkołach będzie możliwe dzięki następującym działaniom:
-
Wzmocnieniu potencjału dydaktycznego – sprzęt i materiały edukacyjne zakupione w ramach projektu będą wykorzystywane także po jego zakończeniu,
-
Rozwoju kompetencji zawodowych kadry nauczycielskiej,
Wynikiem powyższych działań będzie zapewnienie przez szkoły uczestniczące w projekcie trwałego dostępu do wysokiej jakości edukacji włączającej dla uczniów z różnych grup społecznych oraz o różnych potrzebach edukacyjnych.