Opiekun: mgr Aldona Wrońska - Wołczyk

29 września obchodzony  jest „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” w naszej szkole zorganizowany pod hasłem „Starsi koledzy czytają nam bajki – czytanie mitów dla dzieci”. Uczniowie klas gimnazjalnych : Marta Jarzębska kl. I A, Jessica Klotz kl. I A, Michał Andrzejewski kl. II A, Oliwia Młodziejowska kl. III A czytali bajki kolegom i koleżankom z kl. 0 – III szkoły podstawowej.

Dzieci z zapartym tchem słuchały mitów i czytanych bajek i były bardzo przejęte wizytą starszych koleżanek i kolegów.  Czytanie dzieciom od najmłodszych lat stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozwija zdolność koncentracji, zainteresowania i chęć poznawania świata oraz sprawia, ze dziecko uczy się słuchać. Dlatego Drodzy Rodzice sprawcie, aby „Dzień Głośnego Czytania” był jak najczęściej w Waszych domach.

Akcja została zorganizowana przez p. Katarzynę Lewandowską wychowawczynię klasy III SP oraz p. Aldonę Wrońską-Wołczyk nauczyciela biblioteki szkolnej.

Podobny obraz

Wyniki Konkursu czytelniczego

KWIECIEŃ  2017 r.

Szkoła Podstawowa : I miejsce klasa I SP

Gimnazjum : I miejsce kl. II A

Najlepsi czytelnicy :

Hanna Cęncyk z  klasy I

W październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Książka to dopiero początek…” Uczniowie naszej szkoły chętnie sięgają po książki i na czytanie wykorzystują często każdą wolną chwilę. Rozpoczynamy akcję „przyłapanych” na czytaniu „Pozytywnie zaczytani”  J. Drogi czytelniku daj się „przyłapać” i Ty. Nasza galeria „Pozytywnie zaczytanych”

• Pierwszaki czytelnikami

11 kwietnia w bibliotece szkolnej uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników. Hania, Dagmara, Patrycja, Bartosz, Jakub,  Łukasze dwaj i dwóch Michałów - witamy w braci czytelniczej :)

22 kwietnia 123 2
  • Kolejne uznania dla szkoły wyrażone certyfikatami

Od września 2015 roku Biblioteka i Świetlica z naszej szkoły brała udział w ogólnopolskim konkursie na miejsce przyjazne uczniowi. W marcu przyszedł czas na ocenę i zasłużoną nagrodę.

11 kwietnia 269
  • Spotkanie z pisarką

29 stycznia 370 45
  • Rodzice czytają - słuchają dzieci.

05 lutego 192 6
  • Ciekawie na zajęciach bibliotecznych.

05 lutego 197
  • Czytanie łączy pokolenia