Samorząd uczniowski jest organizacją działająca na rzecz uczniów i zarządzana przez uczniów. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii czy ugrupowań politycznych. To uczniowie decydują, jakimi sprawami samorząd będzie się zajmował. Dlatego pole działania samorządu jest właściwie nieograniczone.

Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Samorząd poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. Ustawa o systemie oświaty mówi, że Samorząd jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów.

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole.

Do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej wybrani zostali:

1. Madsen Nadia
  2. Kobuszewska Julia
  3. Setna Oliwia
  4. Karwel Amelia
  5. Tomaszewska Roksana
  6. Berent Amelia
  7. Berent Karolina
  8. Dygas Zuzanna
  9. Szubert Cezary
  10. Stańczyk Marianna
  11. Cieplucha Hubert