Drodzy Rodzice!

Czekamy z wielką radością na nowy rok szkolny. Będą mu towarzyszyły z pewnością niepokój i niepewność, ale jestem przekonany, że razem, dbając o dobro dzieci, przejdziemy przez ten trudny okres.

Nasza szkoła w Reptowie jest przygotowana na przyjście uczniów. Nie szczędzimy starań by dzieci w szkole były przede wszystkim bezpieczne.

Dlatego od 1 września wprowadzamy niewielkie, ale istotne zmiany dla funkcjonowania naszej szkoły.:

1.       Dzieci nie mogą przyjść do szkoły z objawami choroby zakaźnej (kaszel, gorączka, katar).

2.       Dzieci będą wchodziły wejściem głównym, a rodzice będą mogli je pożegnać w pomieszczeniu między drzwiami głównymi a wejściem do szkoły, pamiętając jednocześnie o zakryciu ust i nosa.

3.       Na teren szkoły rodzice nie będą mogli wejść bez istotnej przyczyny.

4.       Dzieci będą wchodziły do szkoły po uprzedniej dezynfekcji rąk  (przed wejściem są 3 dystrybutory płynu do dezynfekcji).

5.       Dzieci będą korzystały z szatni zaraz po przyjściu do szkoły.

6.       Każda klasa ma przydzieloną swoją salę i nie będzie się przemieszczać od sali do sali.

7.       W każdej sali jest dystrybutor płynu do odkażania. Dzieci będą każdorazowo, wchodząc do sali, dezynfekować ręce – budowanie nawyków higieny rąk pomoże w walce z wirusami.

8.       Jeśli w trakcie dnia u ucznia wystąpią objawy choroby zakaźnej, wezwiemy Państwa, byście odebrali dziecko ze szkoły. W tym czasie odizolujemy dziecko w osobnym pomieszczeniu pod opieką osoby dorosłej.

9.       Dzieci będą korzystały z biblioteki rozproszonej. Książki z biblioteki znajdują się w każdej klasie.

10.   Dowozy i odwozy będą zorganizowane zgodnie z harmonogramem udostępnionym na stronie internetowej szkoły.

11.   Jeśli Państwo lub dzieci zostaną objęte kwarantanną bardzo proszę o jak najszybsze poinformowanie szkoły:

786986068 (sekretariat – do godziny 15:00);

780156510 (dyrektor - po godzinie 15:00).

Pozostałe informacje wychowawcy przekażą na najbliższych zajęciach z uczniami. Bardzo proszę o przekazanie wychowawcom aktualnych danych kontaktowych zwłaszcza numerów telefonów.

Drodzy Rodzice, czeka nas wyzwanie, któremu z nadzieją wspólnie stawimy czoła. Choć towarzyszy nam niepewność, zrobimy co w naszej mocy by dzieci mogły się czuć w szkole bezpiecznie a państwo mieli pewność, że są pod dobrą opieką.

Z życzeniami zdrowia

Tomasz Korczyński – dyrektor szkoły.

30 sierpnia 2020r. 30 sierpnia 2020r. 32 1962 Drukuj