Szkolenia wolontariuszy Kodeks etyczny wolontariusza Model wolontariusza Promocja wolontariatu

„Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

Idea wolontariatu

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia  i uzależnień. Podejmuje działania na rzecz dwóch środowisk: społeczności szkolnej   i środowiska lokalnego.

Szkolny Kluby Wolontariatu pomaga młodzieży rozwijać    i ukierunkowywać ich zainteresowania, uwrażliwia, rozwija postawy tolerancji, empatii i solidarności społecznej.

Działania uczniów w ramach wolontariatu pomagają im w udoskonalaniu umiejętności współpracy w grupie, poszukiwaniu kompromisów, rozwiązywaniu konfliktów.

Ponadto pozytywnie wpływają na zdyscyplinowanie i uczą odpowiedzialności.

• GÓRA GROSZA - pomagajmy !!!

ponad 2 tygodnie temu, 2018-11-26 102
  • 02 stycznia 2017r. 22 lutego 2017r. 32 744 Drukuj