Znalezione obrazy dla zapytania

"Przygody rozbójnika Rumcajsa"

Przygody rozbójnika Rumcajsa to bajka doskonale znana wszystkim dzieciom. Powieść rozsławiła czeski Jiczyn - rodzinne miasto Rumcajsa, na cały świat i stała się kanwą czeskiego serialu animowanego. Szewc Rumcajs pokłócił się ze starostą Humpalem i opuścił Jiczin, by zamieszkać w Rzacholeckim Lesie. Mieszka tam z żoną Hanką i synem Cypiskiem. Nie lubi się z Jaśnie Panem Hrabią zamieszkującym w Jiczyńskim zamku.

Twórcą baśni o Rumcajsie jest Václav Čtvrtek, czeski pisarz, który – choć urodził się w Pradze – część dzieciństwa spędził właśnie w Jiczynie (gdzie dziś można zwiedzać m.in. warsztat szewski Rumcajsa). Wizerunek Rumcajsa stworzył Radek Pilař, który poświęcił życie grafice, malarstwu, produkcji filmowej i reżyserii – a na koniec został honorowym obywatelem Jiczyna. Słynny animowany serial o Rumcajsie powstał 50 lat temu, ale do dziś bawi i wzrusza.

Spektakl Teatru Polskiego to nowoczesna, kolorowa oraz pełna humoru opowieść o Rumcajsie. Bawi dzieci, wzrusza rodziców, przenosi w baśniowy świat. Porywa muzyką i piosenkami.

16 kwietnia 2018r. 17 kwietnia 2018r. 32 1951 Drukuj